Один з перспективних та прогресивних напрямків в електронних торгах – це реалізація арештованого майна. Мова йде про матеріальні предмети або ж об’єкти, які були конфісковані у фізичних осіб, організацій та банківських установ внаслідок великої заборгованості та відсутності наміру вирішувати це питання.

Згідно чинного законодавства, банківські установи мають повне право на те, щоб провести повернення такого майна у власність держави та виставити його на електронні торги, де кожен користувач матиме змогу поборотися за перемогу в боротьбі за подібні лоти.

Подібний принцип працює з реалізацію деревини, що є досить перспективним напрямком в системі ПроЗорро. Щоб впевнитися в цьому, ви можете перейти сюди https://www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/kuplu-pilomaterial-na-ofitsialnoj-ploshadke-prozorroprodazhi, та переглянути весь перелік лотів, що наразі є актуальними та доступними користувачам.

Чому арештоване майно настільки популярне

Основна причина, чому такі лоти є настільки цікавими користувачам – це економічна складова. Часто, арештоване майно може бути на 30-40% дешевшим в порівнянні з середніми ринковими показниками. 

Auctioneer is hitting with gavel. Auction and Justice concept.

При цьому, варто розуміти, що в системі ПроЗорро не можуть публікуватися лоти, які не є прозорими та легальними.

Після конфіскації майна у попереднього власника, воно знову стає прозорим і покупець отримує не арештоване майно, а цілком чистий предмет чи об’єкт.

Ще одна перевага таких торгів у тому, що взяти участь в них може будь-який користувач. Головне – це правильне оформлення та своєчасне подання заявки з пропозицією на розгляд.

Коли торги арештованим майном можуть не розпочатися

Проведення торгів арештованим майном мало чим відрізняється від реалізації інших лотів. Процес починається з публікації оголошення, після чого розпочинається отримання заявок, реєстрація учасника, проведення самих торгів та винесення відповідного рішення.

Є окремі випадки, коли торги з продажу арештованого майна можуть навіть не розпочатися, і це може статися, якщо:

  • Кількість поданих заявок буде недостатньою – мінімально допустима кількість пропозицій повинна розпочинатися з двох;
  • Відсутність активності від учасників – мова йде про те, що ніхто з користувачів не буде приймати активної участі в самих торгах;
  • Невідповідність регламенту торгів – тобто, учасники не беруть участі в самому аукціоні й не підвищують початкову вартість лоту;
  • Небажання внесення гарантійного внеску – мова йде про сплату певного відсотку від суми лоту, що є звичною практикою при проведенні електронних торгів.

Якщо торги не відбуваються, то у організатора є місяць на те, щоб виставити лот на продаж повторно, зменшивши його вартість на 15%.

Який авторизований електронний майданчик краще обрати

Як згадувалось раніше, щоб отримати можливість взяти участь в торгах арештованим майном, потрібно попередньо визначитися з тим, який сервіс ви будете для цього використовувати. Щоб не помилитися й обрати саме акредитований ресурс, вам варто проходити реєстрацію безпосередньо в системі ПроЗорро.

Сайт автоматично переводить користувачів до переліку всіх акредитованих майданчиків, серед яких вони можуть обрати найбільш зручний для себе ресурс.

Обирати сам майданчик варто, відштовхуючись від наступних критеріїв:

  • Інтерфейс – новачкам потрібно звертати особливу увагу на те, наскільки зручним є обраний ними ресурс. Важливо, щоб сервіс був простим в користуванні і ознайомлення зі всіма його можливостями не повинно віднімати багато часу;
  • Функціонал – вам варто впевнитися в тому, що на електронному майданчику є можливість користування фільтром, налаштовувати розсилку, виходити на зв’язок з операторами й так далі;
  • Репутація – не забувайте про відгуки інших користувачів, що дозволять вам дізнатись не лише позитивні, але й слабкі сторони окремих електронних майданчиків;
  • Напрямки в торгах – перегляньте всі доступні види торгів, які вам буде пропонувати сам сервіс. Сьогодні, більш сучасні майданчики дають можливість брати участь в торгах на право вимоги по кредиту, малу приватизацію, придбання деревини, продаж арештованого майна й так далі.

Енергетична біржа України – це один з електронних майданчиків, шо пропонує величезний перелік напрямків в торгах, прозорі умови, просту процедуру реєстрації та величезну кількість інших переваг для користувачів.

Ви маєте змогу в будь-який момент вийти на зв’язок з операторами та отримати консультацію. Окрім цього, на сайті є окремий блок з новинами, де можна швидко та одним з перших дізнаватися всю саму актуальну інформацію, що напряму пов’язана з електронними торгами. Для зручності, можна навіть налаштувати розсилку й отримувати всі ці новини прямо на мобільний телефон.