рус

Кілька порад з вибору тематики інтернет-магазину

Якщо ви вирішили створити інтернет-магазин, то вибір його тематики - це перший, і, напевно, найважливіший етап на шляху до прибуткового і успішному інтернет-бізнесу.

У виборі тематики є два варіанти, з яких потрібно вибрати один і від нього відштовхуватися:

  1. Інтернет-магазин широкої тематики. Звичайно ж, найпопулярнішою широкою тематикою в Україну, є електроніка. Така тематика хороша тим, що покупець завжди знає, що він шукає і скільки воно має коштувати. Але! Не забуваємо і про погану стороні широкої тематики - це гігантська конкуренція і те, що покупці таких магазинів завжди мають вибір, де купити бажаний товар. Тобто покупець переходить в домінуюче становище - він дуже нетерплячий, часом грубий. Накрутка за ціною товарів дуже мала, і переконати потенційного клієнта купити саме у вас дуже складно.
  2. Інтернет-магазин вузької тематики. Тут домініруете Ви. Покупець шукає необхідний йому товар, але через малу кількість точок продажу, з великою ймовірністю придбає товар у Вас. В інтернет-магазині вузької тематики ви маєте можливість отримати більшу прибути з одного товару, ніж у магазині широкої тематики. Накрутку за ціною Ви формуєте виходячи з насиченості ринку. Але є і недоліки у такого виду магазинів: мала кількість клієнтів. Тому ви повинні добре розбиратися в тому, що продаєте, так як клієнт у більшості випадків точно знає, що йому потрібно. Ви повинні добре підготувати свій інтернет-магазин для роботи з цільовою групою покупців, надати йому зручний інтерфейс, провести рекламну компанію в Інтернеті, щоб клієнт відразу Вас знайшов.

Отже, Ви визначилися з тематикою, яка підходить, на Вашу думку, для Вашого інтернет-магазину, але це тільки перший крок - ідемо далі:

  1. Визначте рівень конкуренції і ступінь заповнювання обраної ніші.
  2. Перевірте, скільки аналогічних інтернет-магазинів знаходиться в районі передбачуваних Вами продажів)
  3. Визначте обсяг цільової аудиторії та її реальне бажання купувати Вашу продукцію.
  4. Обміркуйте свою компетентність - ви повинні чітко уявляти, що ви продаєте. Вам потрібно буде консультувати покупців, тому це дуже важливий момент!

Це тільки основний перелік факторів, що впливають на успішність Вашого магазину. Чим краще ви зважите всі за і проти, тим більше у Вас шансів на вдалий старт.

І остання порада: не варто продавати в одному магазині нижню білизну і ноутбуки - асортимент не завжди є запорукою успіху. Не потрібно кидатися в авантюри, витрачати купу грошей на рекламу і замовляти створення інтернет магазину «на перший час» - це з великою часткою ймовірності приведе Ваш бізнес до збитковості, а Вас «до розбитого корита».


← Назад до списку статей

10 из 10 15